پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
۷ صفر ۱۴۴۲
۱۳ اوت ۲۰۲۰
شماره 5536

​نماینده مردم آستارا در مجلس مطرح کرد : هدف‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری درآمد ارزی گیلان از بندر آستارا

گیلان امروز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحقق هدف‌گذاری درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری طی سال گذشته گفت: با توجه به ظرفیتی که در بندر آستارا وجود دارد، تحقق صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری در گیلان به‌راحتی ممکن است.

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با فارس گیلان را مزیتی در حوزه صادرات دانست و اظهار کرد: استان گیلان ظرفیت بسیار خوبی در صادرات دارد و باید از ظرفیت‌های آن بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های ترانزیتی فعال در استان افزود: بندر انزلی، بندر کاسپین و بندر آستارا در صادرات فعال هستند و ظرفیت بی‌نظیر در کشور محسوب می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت بی‌نظیر شهرستان آستارا در صادرات گفت: گمرک بندر آستارا یکی از گمرک‌های فعال کشور است که در بخش ریلی و زمینی فعالیت می‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید قابل‌توجه محصولات کشاورزی در کشور به‌ویژه در گیلان تصریح کرد: گمرک آستارا از پایانه‌های اصلی صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی کشور است و می‌تواند در صادرات این محصولات نیز پویاتر عمل کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مغفول ماندن ظرفیت‌های گمرکی داخل کشور بیان کرد: باید از ظرفیت‌های ترانزیتی کشور ازجمله در بندر آستارا بیشتر استفاده شود.

مرحبا با اشاره به تحقق هدف‌گذاری صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری در گیلان طی سال گذشته گفت: با توجه به ظرفیت‌های بندر آستارا تحقق هدف‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری درآمد ارزی استان به‌راحتی ممکن است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.