پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
۲۳ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۱۳ ژوئن ۲۰۱۹
شماره 5222

استاندار گیلان: صدا و سیما کلام مسئولان را منعکس کند

گیلان امروز- استاندار گیلان خطاب به مسئولان رسانه ملی در استان گفت: حرف ما را تقویت نکنید ، آنچه که هست را منعکس کنید.

به گزارش ایرنا مصطفی سالاری در مراسم معارفه مدیرکل صدا و سیمای گیلان با انتقاد از نحوه انعکاس سخنان وی در بخش خبری ساعت ۲۰ رسانه ملی در روز رشت گفت: سخنانم در این بخش خبری با آنچه گفته بودم، تفاوتی فاحش داشت و زمانی که انتقاد کردم گفتند سخنان شما بر اساس سخنان دیگر مسئولان تکمیل و تقویت شده است.

وی ادامه داد: لطفاً حرف ما را تقویت نکنید و کلام خودمان را منعکس کنید.

سالاری ضمن قدردانی از تلاش‌های صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه رسانه پل ارتباط بین مردم و مسئولان است اظهار داشت: نقش صدا و سیما در این راستا تعیین کننده است و ما از نظارت مردم بر دولت استقبال می‌کنیم و همه همکاران آماده پاسخگویی به مردم هستند.

وی رسانه را ابزاری نوین برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: همه ما نیاز به تذکر داریم و تذکر مردم از طریق صدا و سیما می‌تواند منتقل شود.

سالاری تاکید کرد: رسانه پل ارتباط بین مسئولان و مردم است و بر همین اساس می‌بایست مطالبات مردم بیان و پاسخ آن از مسئولان دریافت و منعکس شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در این مراسم بیان کرد: ایجاد نشاط اجتماعی ، رعایت حریم انسانی و اسلامی با ترویج آئین های بومی و توجه به ارزش های دینی باید در تولیدات صدا و سیما مورد اهتمام قرار گیرد.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه در مجموعه این تشکل فرهنگی سه محور مسئولان، مخاطبان و برنامه ها قابل توجه است افزود: این سه محور در صورتی که باهم بصورت مدبرانه و مسئولانه عمل کنند به طبع، رسانه ملی به ایفای نقش عظیم انقلابی و اسلامی خود پرداخته است.

وی اظهار داشت: مسئولان صدا و سیما باید جامعه شناس بوده و سعه صدر داشته باشد بدین معنا که به بخشی از جامعه نگاه ویژه و به بخش دیگر نگاه ناویژه نداشته باشد و باید شناخت درستی از مخاطبان خود داشته باشد.

وی ادامه داد: مخاطب شناسی هنریست که هرکسی ندارد و می بایست برنامه های صدا و سیما بر اساس نیاز، سن و سال، منطقه، آئین و فرهنگ و جنسیت مخاطب تولید شود.

آیت الله فلاحتی افزود: رسانه در تولید برنامه می بایست نوآور و نواندیش باشد و برای تولید برنامه به دین و آئین مردم توجه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: همه باید در تلاش باشیم تا این بخش عظیم فرهنگ از جامعه را به ارتقاء قابل توجه برسانیم.

محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: متأسفانه مشکلات و کاستی‌های گیلان پشت سرسبزی و زیبایی‌های خدادادی این سرزمین پنهان شده و انعکاس مشکلات در تولیدات صدا و سیما مشهود نیست.

وی اظهار داشت: اعتبارات و امکانات دولتی آن طور که باید به گیلان اختصاص نمی‌یابد زیرا آنطور که باید استان معرفی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلات بصورت واقعی باید انعکاس یابد گفت: درست است که گیلان دارای مردمان میهمان نوازی است اما مشکلات حضور گردشگران باید بگونه ای انعکاس یابد که چنین تلقی نشود که گردشگران هر کاری بخواهند می‌توانند در این خطه انجام دهند.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما هم در این مراسم گفت: رسانه ملی، زبان مردم و متعلق به همه گرایش ها و سلایق جامعه است.

علی دارابی افزود: بیان مطالبات مردمی جزو تأکیدات این رسانه در سراسر کشور است و صدا و سیما از اینکه برخی به آن برچسب دولتی بزنند، نگرانی نداشته باشد چرا که دولت‌ها حاصل رأی اکثریت مردم هستند و می باید به رأی مردم احترام گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه باید زحمات و خدمات دولت به شایستگی منعکس شود اظهار داشت: کشور امروز به یک کارگاه سازندگی، توسعه و پیشرفت تبدیل شده و باید این موضوع به شایستگی برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه رسانه باید حامی و همراه مسئولان باشد اظهار داشت: مشکلات زیاد و منابع محدود است، اما رسانه‌ها باید هویت و رسالت مردمی خود را حفظ کنند؛ دشمنان تاکنون از هیچ توطئه ای برای ضربه زدن به نظام فروگذار نکرده اند اما برخی نقایص به خود ما برمی گردد و اینکه همه نقص‌ها را متوجه دشمن بدانیم اغراق آمیز است.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات صدا و سیما می‌بایست بر اساس نیاز مخاطب تهیه و مبتنی بر معیارها، ضوابط دینی و هنجارهای اخلاقی در جامعه باشد و سبک ایرانی - اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی گیلان را بر اساس پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی، مام ایران خواند و گفت: این استان مینیاتوری از ایران بزرگ است و در کنار زیبایی های فراوان، برای توسعه و پیشرفت نیاز به سرمایه گذاری و حمایت دارد.

وی با اشاره به در حال تولید بودن سریال ۳۰۰ قسمتی " مادر " که بیان تاریخ ایران به روایت استان گیلان در این خطه سبز است، از مسئولان استان خواست دست به دست رسانه داده و برای بهره برداری از این تولید فرهنگی همراه باشند.

مراسم معارفه محمدباقر باقرزاده مدیرکل جدید صدا و سیمای گیلان با حضور جمعی از مدیران در استودیو نور صدا و سیمای گیلان برگزار و از زحمات حسن ظهیری مدیرکل پیشین این رسانه قدردانی شد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.