شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
۱۳ شوال ۱۴۴۰
۱۶ مارس ۲۰۱۹
شماره 5166

علم‌الهدی در خطبه‌ دوم نمازجمعه مشهد: پاسخ‌های وزیر اقتصاد برای خبرگان قانع‌کننده نبود


بخش سیاسی- امام جمعه مشهد تاکید کرد: تمام قدرت‌های الحادی، استکباری و.. بر سر این انقلاب ریخته‌اند زیرا این انقلاب یک پایگاه استراتژیک را از آنها گرفته بود. بعد از ۴۰ سال، وحشت‌شان از انقلاب این است که سنگلاخی در برابر امریکا، اروپا و استکبار جهانی شده است که حیات آنها را تهدید می‌کند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد با تبریک میلاد امام جوادالائمه (ع) گفت: دو، سه روز قبل اجلاس خبرگان بود و وزیر اقتصاد به این اجلاس آمد. البته از آقای رئیس‌جمهور هم دعوت شده بود تا به سوالات پاسخ دهند که عمده آنها مسائل روز و مشکلات معیشتی بود که ایشان به عراق رفته بودند و به جایشان وزیر اقتصاد آمد.

پاسخ‌های وزیر اقتصاد برای علما و خبرگان قانع‌کننده نبود

وی ادامه داد: عمدتا پنج نفر در این مراسم‌ها سوال می‌کنند ولی ۱۳ نفر سوال کردند و به وزیر اقتصاد دو وقت برای پاسخگویی داده شد ولی پاسخ‌ها برای علما و خبرگان قانع‌کننده نبود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آخرین جمعه سال اظهار داشت: نباید نصفه خالی لیوان را دید بلکه باید نصفه پر لیوان را هم دید. در سالی که گذشت، مشکلات اقتصادی و معیشتی به ویژه اقشار آسیب‌پذیر، فشار فوق طاقت به وجود آورد و به این اقشار ضربه زد. البته بخشی از آن به خاطر انقلاب است. انقلابی که قرار است دنیا را بیدار کند و قرار است زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) باشد.

اینکه به مسئولان بدبین بشویم درست نیست

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی دشمن دارد، تصریح کرد: تمام قدرت‌های الحادی، استکباری و.. بر سر این انقلاب ریخته‌اند زیرا این انقلاب یک پایگاه استراتژیک را از آنها گرفته بود. بعد از ۴۰ سال، وحشت‌شان از انقلاب این است که سنگلاخی در برابر امریکا، اروپا و استکبار جهانی شده است که حیات آنها را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم به پا خاسته‌ در ۴۰ سال گذشته، آنها را با مذلت‌های مختلفی روبه‌رو کردند و به همین خاطر آنها نمی‌گذارند ما آرام باشیم، خاطرنشان کرد: استکبار هر روزش با یک فتنه، توطئه، تهاجم و نامردی سراغ ما آمد ولی ما آنها را پشت سر گذاشتیم. مسئولان ما افراد خوبی هستند. اینکه به مسئولان بدبین بشویم درست نیست.

درگیری داخلی موجب غافل شدن از دشمن می‌شود

امام جمعه به بیانات دیروز رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان اشاره کرد و ابراز داشت: دیروز رهبری گفتند مهم این است که بر دشمن مرزبانی داشته باشیم یعنی مرز دشمن و غیردشمن را مشخص کنیم. دشمن ما استکبار جهانی، امریکا، غرب و عوامل نفوذی داخلی هستند ولی مسئول زحمتکشی که روز و شب می‌‌دود، به فرض آنکه موردی هم خطا کرد، یقه‌اش را نگیریم و بگوییم او عامل دشمن و نفوذی است زیرا این درگیری موجب غافل شدن از دشمن می‌شود.

علم‌الهدی افزود: مسئولان درجه یک اجرایی، قضایی و مجلس ما آدم‌های خوبی هستند ولی بخشی از فلاکتی که امسال گرفتار آن شده‌ایم، به خاطر سوءتدبیر آنها بود. دشمن قدرت نداشت بلکه سوءتدبیرها موجب این مشکلات شد. بانک‌ها را باز کردند و دلار دولتی دادند ولی چند تن خوراک گربه و سگ و لوازم آرایشی وارد کشور شده است. این سوتدبیر بود. اینکه ما که با مشکل ارزی و مشکل برای تامین کالاهای اساسی روبه‌رو هستیم، در بانک را باز کردیم و ارز را به افراد بیرحم دادیم که خوراک سگ و گربه و لوزام آرایشی وارد کنند، سوءتدبیر است.

اگر امریکا تهاجم نظامی نکرد، عرضه و جراتش را نداشت

وی با اشاره به شعار امسال بیان کرد: رهبری اعلام کردند سال ۹۷، سال حمایت از کالای ایرانی است. ما که امروز گریبان آقای مسئول را می‌گیریم که چرا سوء تدبیر داری، ما چقدر در حمایت از کالای ایرانی قدم برداشته‌ایم؟ شما به خانه‌ات بازگرد و حساب کن در خریدهایی که داشتی، چقدر از آنها ایرانی‌ بوده است. ما مردم نیز در این سوتدبیر مقصریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن برای سال ۹۸ خیلی نقشه دارد، یادآور شد: ما ۴۰ سال انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم. امریکا در این ۴۰ سال کاری نبود که نکرده باشد و اگر هم تهاجم نظامی نکرد، عرضه و جراتش را ندارد. آنها هشت سال دفاع مقدس را تجربه کرده و پایمردی و قدرت شما مردم را دیده‌اند. هیچ کاری از عهده امریکا برنمی‌آمد که این ۴۰ سال نکرده باشد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.