سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
۲۳ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۹
شماره 5139

با حضور مسوولان شهرستان لاهیجان انجام شد: جشن بازگشایی استخر جزیره لاهیجان


دکتر کاظمی شهردار لاهیجان: سال آینده لاهیجان تبدیل به شهر جشنواره‌ها خواهد شد

گیلان امروز: علیرضا خانی

همه آمده بودند از کودک و نوجوان، جوان و میان‌سال گرفته تا بزرگان شهر و همه کسانی که 22 سال زحمت کشیدند تا بهترین نقطه عروس شهرهای ایران را به دست شهروندانی بسپارند که شهرشان را عاشقانه دوست دارند و به‌خاطر آن حاضرند جانشان را بدهند. بله منظورمان جزیره‌ای است که در استخر لاهیجان سال‌های گذشته در واقع 22 سال گذشته در اثر تصمیم اشتباه مسوولان مردم را سال‌ها از دیدن و لذت بردن از آن محروم کرده بودند. قرار شهرداری و شورای شهر برای بازگشایی استخر جزیره با شهروندان ساعت 5/5 عصر بود اما مردم از ساعت‌ها قبل به‌صورت انبوه و فشرده در درب ورودی آن ‌طوری هیجان زده بودند که اغلب مسافران و گردشگران گیج و مبهوت مانده بودند که در وسط استخر چه اتفاقی افتاده است که همه نگاه‌ها به آن‌جا دوخته است. ما نیز که در وسط جمعیت گیر کرده بودیم چاره‌ای جز انتظار نداشتیم. بالاخره سر ساعت 5/5 عصر وقتی با دستور حراست شهرداری درب استخر باز شد جمعیت هوراکشان به سمت جزیره دویدند و هرکسی سعی داشت از دیگری سبقت بگیرد. آن‌قدر روی پل استخر جمعیت بود که انگار الان پل فرو می‌ریزد اما بدون هیچ‌گونه مشکلی همه در صندلی‌هایی که از قبل برای میهمانان آماده کرده بودند آرام گرفتند اما آن‌قدر آمده بودند که تقریبا به همان تعداد سرپا مانده بودند و جایی برای نشستن نداشتند.

برنامه با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک شهرداری شروع شد. بعد از پخش سرود همه هورا می‌کشیدند و کف می‌زدند قبل از سخنرانی شهردار کلیپی از دیدنی‌های شهر لاهیجان برای حاضرین پخش شد. چقدر زیبا بود البته منظورم شهر لاهیجان است. تصویر از بالای شهر آن‌قدر زیبا شهر را نشان می‌داد که در واقع یکی از زیباترین شهرهای اروپایی به ذهن مجسم می‌شد.

مجریان مراسم که با لباس محلی وارد سالن شدند سعی کردند تا دقایقی مردم را سرگرم کنند. گروه هنرمندان سریال جایزه 3 با اجرای نمایشی مردم را خیلی خنداندند، واقعا نمایش دلپذیری اجرا کردند.

جلوی صف مسوولانی همچون دکتر نیکفر، نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، دکتر میرغضنفری فرماندار لاهیجان، حجت‌الاسلام صدیق امام جمعه لاهیجان، دکتر کاظمی شهردار لاهیجان، اعضای شورای شهر، مهندس حمیدی شهردار سابق و تعدادی از اعضای شوراهای سابق همچون خدایگانی با هم گفتگو و عده‌ای هم به یکدیگر تبریک می‌گفتند.

پس از اینکه کمی بین مردم شیرینی و شکلات پخش شد با دعوت مجری برنامه دکتر کاظمی، شهردار لاهیجان بالای سکو رفت و سخنرانی خود را با عذرخواهی از شهروندان به‌دلیل سرپا ماندن تعداد زیادی از آنان شروع کرد.

کاظمی ضمن تبریک دهه‌ي فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: عزیزان در شبی در کنار شما حضور داریم که با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب همزمان بعد از 22 سال بازگشایی استخر جزیره به شما هدیه داده می‌شود.

شهردار لاهیجان در ادامه گفت: این جزیره مصداق آن پیامی است که دیگران کاشتند و ما درو کردیم و ما باید کاری کنیم که در آینده دیگران از آن بهره‌مند شوند.

دکتر کاظمی همدلی، همکاری، مساعدت مسوولان و تلاش و کوشش جمعی اعضای شورای تامین، دستگاه‌های نظارتی، قوه قضائیه،‌ فرمانداری، اعضای شوراهای سابق و شهرداران را عاملی دانست که بالاخره موفق شد این استخر را به صاحبان واقعی آن یعنی شهروندان بسپارد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: انشاالله سال آینده لاهیجان را تبدیل به شهر جشنواره‌ها خواهیم کرد تا این فرصت بتواند جهشی در پویایی اقتصادی شهر داشته باشد و سطح کیفی زندگی شهروندان را افزایش دهد.

دکتر کاظمی در پایان از همه پرسنل شهرداری به‌خصوص رفتگران و پاکبانان شهر در آماده‌سازی این مراسم تقدیر کرد و گفت: افتخار بنده نیز این است که من هم یک پاکبان و خادم شهر شما هستم.

در ادامه جواد تمیزکار، سخنگوی شورای شهر با دعوت مجری پشت تریبون قرار گرفت و با شعر:

بیا ساقی اسباب می ساز کن

سرخُم به‌نام خدا باز کن

سخنان خود را آغاز کرد. وی در ادامه حضور این جمعیت باشکوه را نتیجه جانفشانی‌های شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ارزیابی کرد که همه مردم در کمال آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند.

سخنگوی شورای شهر در ادامه با ابراز خرسندی از بازگشایی استخر جزیره که مردم لاهیجان در انتظاری دور از ادوار گذشته به دیدنش آمده بودند از تلاش همه ادوار شورای اول تا شورای پنجم و از همه مسوولان شهر از دستگاه قضایی شهرستان و استان و همه مسوولان ارشد شهرستان و استان و در راس آنان استاندار گیلان در کمک به بازگشایی این جزیره تقدیر و قدردانی کرد.

سخنگوی شورای شهر در ادامه افزود: استخر جزیره لاهیجان که به میان‌پشته معروف بود توسط شهرداران و شوراها ساخته شد تا لاهیجان را به دنیا معرفی کند اما بعد از سپردن آن به بخش خصوصی انتظارات شهروندان و اعضای شورا برآورده نشد و از دور اول شورا به‌خصوص دوره‌ی چهارم اقامه‌ دعوی در دادگاه حقوقی را شروع کردیم و بنا بهقولی که در اوایل دوره‌ی پنجم به‌خصوص شخص شهردار به شهروندان داده بود امروز این جزیره در اختیار شما شهروندان قرار گرفته است.

تمیزکار خاطرنشان ساخت: واقعا در بازپس‌گیری استخر جزیره همه اعضای شورا و مسوولان شهرستان با تمام وجودشان تلاش کردند تا رضایت مردم جلب شود. وی در پایان از همه کارکنان و پرسنل زحمتکش شهرداری در برپایی این جشن تشکر و قدردانی کرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.